Wiadomości z tagiem Anna Kalczyńska  RSS
Kalczyńska: "Dziennikarstwo nie jest wytłumaczeniem, by móc przełamywać pewne tabu"

Dodano: 28.09.2018 13:50 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Anna Kalczyńska postanowiła pójść w ślady Martyny Wojciechowskiej czy Magdy Gessler, które w ramach współpracy z TVN-em zrealizowały dla stacji cykl programów dokumentalnych. Prowadząca Dzień Dobry TVN postanowiła zająć się „poważnym dziennikarstwem” i nakręcić w Kamerunie film dokumentalny opowiadający o popularnym w tym kraju zwyczaju deformowania piersi dojrzewających dziewcząt. Podczas realizacji fabuły zrozumiała, że wykonywanie zawodu dziennikarza nie zawsze jest wytłumaczeniem dla łamania lokalnego tabu. Kalczyńska żali się, że mieszkańcy Afryki niechętnie z nią współpracowali, zarzucając prezenterce ingerencję w ich prywatne życie.

Nowy sezon Dzień Dobry TVN

Dodano: 23.09.2018 19:01 | 58 odsłon | 0 komentarzy

1 września ekipa Dzień Dobry TVN pojawiła się w komplecie na promocji nowego sezonu popularnego programu. Stawiły się wszystkie gwiazdy programu: Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Dorota Wellman, Anna Kalczyńska, Marcin Meller, Andrzej Sołtysik i Marcin Prokop. Po urlopie macierzyńskim dołączyła do koleżanek i kolegów Magda Mołek. Nie zabrakło znakomitych gości. W studio przy Marszałkowskiej …

Kalczyńska nagrała dokument o... prasowaniu piersi: "To jest proceder szokujący"

Dodano: 20.09.2018 11:06 | 20 odsłon | 0 komentarzy

 Anna Kalczyńska zamarzyła o realizacji nieco poważniejszego projektu niż tylko opowiadanie o prozie życia w śniadaniówce. Prezenterka nagrała swój pierwszy film dokumentalny, w którym przedstawi brutalny zwyczaj prasowania piersi występujący w niektórych krajach afrykańskich. Według statystyk ONZ ofiarą rytuału padło blisko cztery miliony kobiet. Głównym celem "zabiegu" jest uchronienie młodych dziewcząt przed gwałtem lub molestowaniem seksualnym. Dziennikarka ma nadzieję, że dokument, który zrealizowała w Afryce, pomoże doprowadzić do zmiany. Kalczyńska w najnowszym wywiadzie wyznała, że praca nad produkcją "wytrąciła ją ze strefy komfortu".

Źródło: video.wp.pl

Anna Kalczyńska: Dużo mówi się o edukacji dziewczynek, a to mentalność mężczyzn trzeba zmienić

Dodano: 15.09.2018 9:01 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Anna Kalczyńska odbyła trudną podróż do Kamerunu, by nakręcić film dokumentalny o makabrycznych praktykach "prasowania" piersi młodym dziewczętom. W rozmowie z dziennik.pl dziennikarka wyznała, że była to dla niej ciężka, ale bardzo cenna lekcja, która pozwoliła docenić kraj, w którym żyje na co dzień.

Źródło: rss.dziennik.pl

Anna Kalczyńska: zdecydowanie nie jestem osobą, która "ściankuje"

Dodano: 14.09.2018 14:01 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Dwanaście lat pracowała w TVN24 i zajmowała się dziennikarstwem informacyjnym. Chociaż nigdy nie marzyła o byciu gospodynią programu śniadaniowego, gdy dostała taką propozycję, od razu się zgodziła. Od dwóch miesięcy prowadzi "Dzień Dobry TVN" i niezmiennie wzbudza duże zainteresowanie mediów. Portale plotkarskie wytykają jej rzekome wpadki, kolorowa prasa porównuje ją do Jolanty Pieńkowskiej. A Ona? Czyta, obserwuje i uczy się zasad panujących w show-biznesie. Michał Misiorek, specjalnie dla Plejady, rozmawia z Anną Kalczyńską.

Kalczyńska wspiera Rozenek: "Walka mama w TVN versus plan zajęć dzieci jest cały czas niewygrana"

Dodano: 10.09.2018 10:05 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Atak na Małgorzatę Rozenek-Majdan, której zarzucono poświęcenie życia rodzinnego dla kariery, wywołał dyskusję wśród celebrytek TVN-u. W obronie Gosi stanęła Anna Kalczyńska, która jest matką trójki dzieci. Prezenterka nie ukrywa, że organizacja dnia dla syna i dwóch córek to przy jej obowiązkach zawodowych trudne zadanie. Każde z dzieci ma inny plan lekcji i uczęszcza na odmienne niż rodzeństwo zajęcia pozaszkolne. Kalczyńska przyznała, że w codziennej walce wspiera ją mama, teściowa oraz niania. Mimo wszystko prezenterka wyznała, że zdarzają się sytuacje, które ją przerastają, a w jej codzienne życie wdziera się trudny do opanowania chaos.

Źródło: video.wp.pl

Anna Kalczyńska: Czuję się ambasadorką kultury francuskiej

Dodano: 07.09.2018 17:08 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Kocha Francję z wzajemnością i uwielbia francuski szyk. Dziennikarka i prezenterka, Anna Kalczyńska, już wkrótce poprowadzi kolejną galę French Touch, a w rozmowie ze Styl.pl opowiada o swojej miłości do mody i pierwszej nieudanej wizycie w Paryżu.

Źródło: www.styl.pl

Małgorzata Rozenek-Majdan cała na biało i inne gwiazdy na ramówce TVN Style

Dodano: 06.09.2018 7:03 | 18 odsłon | 0 komentarzy

TVN Style zaprezentowało swoją jesienną ofertę programową. Na konferencji prasowej nie zabrakło gwiazd stacji. Pojawili się między innymi Małgorzata Rozenek-Majdan, Maja Sablewska, Anna Kalczyńska oraz Agata Młynarska. Czyja stylizacja była najlepsza? Zobacz zdjęcia.

Gwiazdy na jesiennej ramówce TVN Style

Dodano: 05.09.2018 17:47 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Przedstawienie ramówki na nadchodzący sezon to impreza, która przyciąga tłumy gwiazd. Podobnie było na imprezie ramówkowej TVN Style. Na ściance z ochotą zaprezentowały się miedzy innymi: Małgorzata Rozenek-Majdan, Maja Sablewska, Agata Młynarska, Ada Fijał, Katarzyna Bosacka, Ula Chincz, Anna Kalczyńska, Anna Nowak-Ibisz. Która stylizacja najbardziej przypadła wam do gustu?

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami